Історія створення: Годинник з пітоном
Під час чергового візиту до моєї студії Сергій Софронов був здивований різноманітністю текстур екзотичних шкір, які я демонстрував. Ми відразу ж вирішили продовжити розвиток нашої ідеї з текстурами рептилій, і цього разу нашу увагу привернула шкіра пітона. Ідея перенести текстуру луски на ювелірний метал почала набувати форми, і так народився задум створити годинник, в якому зміїна форма стане невід’ємною частиною дизайну.
На першому етапі створення проєкту було розроблено ескіз, що зображає пітона, скрученого кільцями. Цей малюнок став відправною точкою. На ескізі можна побачити, як тіло змії формує корпус годинника, з кільцями, що переходять від корпусу до центру циферблата, обвиваючи хрест, що складається з чотирьох з’єднаних між собою геральдичних лілій. Стрілки мали починатися з пащі пітона, нагадуючи рух його язика, а кінчик хвоста змії мав формувати одне з вушок для кріплення ремінця.
Після того, як було розроблено перший ескіз, ідея почала набувати детальніших і більш опрацьованих форм. Ми з Сергієм присвятили чимало часу обговоренню того, як перетворити цю концепцію на реальний годинник, що не тільки вражає своєю естетикою, а й зберігає гармонію з механізмом Patek Philippe.
Форма і текстура луски пітона були основоположними елементами, які потребували особливої уваги при перенесенні на метал. Опрацьовували найдрібніші деталі, щоб кожен вигин корпусу і кожна лусочка мали органічний і природний вигляд. Прагнучи зберегти баланс між елегантністю і міццю, було ухвалено рішення зробити корпус зі стрелінгового срібла 925 проби з акцентами із золота і патинування. Годинникова розмітка на циферблаті прикрашена чорними діамантами. Це додало годиннику вишуканості.
На цьому етапі роботи я приступив до створення ремінця, який ідеально доповнив би цей унікальний корпус. Так було обрано потрібну ділянку шкіри пітона, щоб підкреслити єдність стилю і концепції. Текстура шкіри пітона додала годиннику додатковий рівень тактильного і візуального задоволення, роблячи його по-справжньому ексклюзивним.
Kondratenko, V. (2024e, September 18). Creation Story: The Python Watch. V.Kondratenko. https://kondratenko.studio/blog/creation-story-the-python-watch/